Перейти до основного вмісту

У Кривому Розі судитимуть посадовця за зрив опалювального сезону у місті

06.05.2026 14:33
У Кривому Розі судитимуть посадовця за зрив опалювального сезону у місті

Через дії посадовця теплоцентралі мешканці Кривого Рогу дві зими залишалися без належного теплопостачання. Збитки — майже 30 млн грн. 

У Кривому Розі судитимуть посадовця за зрив опалювального сезону у місті
Головний інженер теплогенеруючого підприємства припинив подачу води до тепломереж Кривого Рогу. Внаслідок чого мешканці міста були змушені протягом двох опалювальних сезонів перебувати у квартирах, де температура могла опускатися до +10 С°.


Зокрема слідством встановлено, що у червні 2023 року внаслідок руйнування дамби Каховської ГЕС було порушено роботу низки об’єктів водопостачання в окремих регіонах України. Водночас запроваджувалися обмеження для населення, однак жодних обмежень щодо використання води підприємствами критичної інфраструктури не встановлювалося.


Попри це, підозрюваний надав розпорядження припинити підживлення теплових мереж і зупинити насоси теплопостачання Кривого Рогу. Не оцінивши при цьому належним чином можливі ризики та не маючи правових підстав для такого рішення.


За висновками комплексної експертизи, внаслідок зупинки критично важливого інженерного процесу в системі знизився тиск. Це призвело до прискореної корозії мереж. Уже через два місяці експлуатації в таких умовах трубопроводи фактично перетворилися на «решето».


У подальшому підприємство було змушене здійснювати понаднормове підживлення системи водою, а через аварійні ситуації мешканці чотирьох районів Кривого Рогу залишалися без стабільного теплопостачання протягом опалювальних сезонів 2023–2025 років.


При цьому встановлено, що підприємство додатково витратило понад 1,8 млн кубічних метрів води. Сума завданих збитків становить майже 30 млн грн. 


Фігуранту інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Досудове розслідування триває.