Перейти до основного вмісту

У Дніпрі фіктивно працевлаштували у держустанову

29.05.2026 12:05
У Дніпрі фіктивно працевлаштували у держустанову

У Дніпрі викрили схему з «мертвими душами» у держустанові. Очільниця  закладу працевлаштувала групу людей, які фактично не працювали, але щомісяця отримували зарплату. Загальна сума завданих збитків перевищила 407 тисяч гривень.

За даними слідства, упродовж 2023–2024 років колишня керівниця державної установи працевлаштувала чотирьох осіб. Але працювали вони «лише на папері» — фактично ця четвірка не з’являлпся на робочому місці та не виконувалп свої службові обов’язки. Для створення реальної видимості їхньої роботи вона надала вказівку підлеглим, які не були обізнані про злочинний умисел, вносити неправдиві відомості до табелів обліку робочого часу. Надалі ці документи затверджувались керівницею як офіційні.

Фігурантці інкримінують привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, а також службове підроблення.

Ще троє осіб, які нібито були працевлаштовані в установі, отримали підозри за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 191 ККУ.