Перейти до основного вмісту

Небажане сусідство: у Дніпрі поряд з приватним житлом відкрили автомийку

14.05.2026 22:40
Автомийка у приватному секторі Дніпра

У дніпрянки Юлії з 2019 року життя розділилося на "ДО" та "ПІСЛЯ". Тоді по-сусідству із її приватним будинком, на відстані всього-на-всього 7,5 метрів почали будувати автомийку самообслуговування. Коли вона якийсь час працювала у тестовому режимі неповний робочий день, вже родині Юлії неможливо було знаходитися вдома. Постійний шум, особливо від пилососу-сушарки. А у повітрі стоїть специфічний запах хімії, від якої листя на всіх деревах у дворі будинку дніпрянки погоріло. Та справжнє пекло, каже жінка, почалося торік, коли автомийка офіційно відкрилася.

"Ти не розумієш - то летить "шахед" чи працює автомийка. Коли я знаходжуся біля вхідних дверей в будинок, а син знаходиться на городі, просто погукати дітей не вийде - їм нечутно. Бо автомийка постійно шумить", - емоційно розповідає Юлія. - Й взагалі складається таке враження, що вони працюють до останнього клієнта. Навіть у комендантську годину. А минулої неділі вони шуміти розпочали зрання. Плюс там музика постійно оре, коли вони миють свої автівки. І коли почало припікати сонце, більше машин почало приїздити помитися.  У мене в домі стіни іноді ходять ходуном, коли починає працювати цей пилосос. А я сама алергик, то ж дуже чітко відчуваю на собі запах всіх мастил, хімії, і постійно покриваюся плямами. Мені вже діагностують астму на фоні цієї алергії. Жити в таких умовах просто нестерпно".

"Справа в тому, що по відношенню до нас якось поводяться неправильно. Теорія маленького українця. Ми сказали, що нам не треба ця мийка розумієте? А виходить, що на нас всім байдуже. Бо автомийка працює. А вона ще й аерозольна Згодом все це дасться взнаки на нашому здоров'ї. Хто це перевірить? Ніхто. Це тільки ми можемо сказати", - розмірковує Олександр, будинок якого також розташований по-сусідству з автомийкою.

Та позбутися такого небажаного сусіда у приватному секторі Індустріального району Дніпра, як автомийка самообслуговування, виявилося, справа не з легких. За роки боротьби у Юлі зібрався цілий талмуд з листувань з різними інстанціями: мерією Дніпра, прокуратурами, поліцією, ДІАМом (державною інспекцією архітектури та містобудування України), тощо. Але вирішення питання навіть не зрушилося.


"Двічі поновлювали кримінальне провадження, повертали до поліції, щоб вона провела певні дії. Але жодного разу після того, як поновлювалося кримінальне провадження, нікого ніхто не викликав, ніхто нічого не робив. І нам нічого не пояснюють, ніхто ніяких відповідей не надає. 30 травня 2023 року відбулася нарада у ДІАМ із Ратичем. На ній було вирішено, що вони звернуться до Києва, щоб ті дали згоду на перевірку роботи автомийки, але до теперішнього часу остаточної відповіді вони не надали. Я сама зверталася до столичного ДІАМу, там відповіли, що це питання в межах міської адміністрації. Вплив на благоустрій, на санітарний стан, на екологію, на шум - всі ці перевірки в межах повноважень Філатова. Але вони один на одного кивають й нічого не хочуть робити", - окреслила ситуацію, що склалася, Юлія.

Численні переживання вже сказалися боком жінці - в неї стався інфаркт. Будучи на лікарняному, Юля наново вивчила усі листування й натрапила на цікаву нестиковку у відповідях від мерії Дніпра.

"Той же Філатов пише, що вони не надавали жодного дозволу на відкриття автомийки. Але друга відповідь свідчить, що вони надали згоду на виведення цієї земельної ділянки з житлового фонду у  нежитловий. Тобто, я взагалі не розумію, як це може бути. А коли я відправила в ДІАМ, в Генеральну прокуратуру, в Кабінет Президента України, коли підклала ухвалу про відкриття кримінального впровадження, тут же вони пишуть, що нічого не надавали, ніякої згоди, ніяких дозволів", - пояснює містянка.

Цьогоріч Юлія у дворі свого будинку вирубала майже всі фруктові дерева. Бо листя на гілках повигорало, а самі плоди мають спецефічний наліт і непридатні для вживання. Також коли автомийка працює на повну, то в крані дніпрянки зникає вода. Всі ці "блага цивілізації " від сусідства з автомийкою Юля готова наочно продемонструвати всім можновладцям Дніпра й запрошує їх погостити в неї день-два.

"Мені хочеться, щоб всі, хто підписували ці документи, - оці Пономарьови, заступник Філатова, сам Філатов, Айвазовський, який раніше був в обласній прокуратурі, ті ж керівництва нашої доблесної поліції, - щоб вони хоча б один вікенд пожили у мене. Дуже прошу, щоб вони приїхали. Я навіть їх зустріну з караваєм. Я зроблю їм шашлик, торт, тістечка, нехай приїжджають, я їх зустріну. Нехай вони тут побудуть. І на собі відчують, як воно - жити по-сусідству із автомийкою", -  озвучила запрошення Юлія.

Люди розчаровані. Вони вже не вірять в якесь дійсне вирішення питання. Вони не вірять в законність. Вони з цією автомийкою повністю зневірилися.

Після нашого спілкування з охоронцем автомийки та телефоном із її власником, буквально за годину стало відомо, що у автомийки раптом розпочався позаплановий санітарний день.