Перейти до основного вмісту

На Дніпропетровщині будують нові водогони після підриву Каховської ГЕС

23.05.2026 08:20
На Дніпропетровщині будують нові водогони

На Дніпропетровщині триває будівництво нових водогонів та сучасних систем водовідведення для громад, які постраждали через підрив Каховської ГЕС.

Проєкти реалізують Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України.

Новий водогін

Завдяки новій інфраструктурі стабільне централізоване водопостачання мають отримати понад 28 тисяч мешканців двох громад, які тривалий час відчували критичний дефіцит питної води.

В одній із громад, що охоплює 35 населених пунктів та близько 18 тисяч мешканців, уже прокладено 8,8 км водогону та майже 2 км каналізаційних мереж. Там будується насосно-фільтрувальна станція потужністю 1 500 кубометрів на добу. Готовність об’єкта становить 75%, а запуск водопостачання планують у липні 2026 року.

Ще в одній громаді, де проживає близько 11 тисяч людей у 14 населених пунктах, триває будівництво насосно-фільтрувальної станції потужністю 1 000 кубометрів на добу, мереж водопостачання та каналізації. Роботи виконані на 60%, а перший пуск води очікують у вересні.

Загалом у межах двох проєктів планують прокласти понад 10 км трубопроводів водопостачання та 7,2 км зовнішніх каналізаційних мереж.