Перейти до основного вмісту

До Дніпра евакуювали нову "бабу"

28.05.2026 17:50
До Дніпра евакуювали нову "бабу"

Днями до Дніпра евакуювали чергову половецьку скульптуру 11-13 ст. Про її "переїзд" з села Дубовики Синельніковського району на своїй сторінці у соцмережі повідомив музейник Юрій Фанигін. Історик за фахом, він займається порятунком унікальних артефактів.

До Дніпра евакуювали нову "бабу"

"Статуя по суті наново виявлена. Тому що досі не стояла на обліку, а стояла вона у приватній садибі селища Хуторо-Чаплине. Я ж кажу Баб ще повно. Просто де кожна ми не знаємо. Знаєте ви? Повідомляйте!" -  йдеться у дописі музейника.

Також Юрій подякував Юрію Шкварі за свідомість та "здачу" культурної цінності. А ще Андрію Краснощоку, начальнику управління освіти Дубовиківської сільської ради за порятунок скульптури з-під обстрілів, ініціативу у подальшому збереженні та всю велику допомогу.